نائب نائب
سفارش تبلیغ
 • راوی ! ( شنبه 88/9/7 :: ساعت 8:40 صبح)

 • روحیه‏ى تهاجم در مقابله‏ى با زورگویان بین‏المللى. یک وقت هست که زورگویان بین‏المللى مى‏آیند و میگویند که آقا شما فلان کار را کرده‏اید و ما رفع و رجوع مى‏کنیم و نه واللَّه، نه باللَّه...؛ ولى یک وقت هست که تهاجمش، تهاجم زورگویانه است؛ بهترین دفاع در چنین مواقعى هجوم است.


   مقام معظم رهبری -2/6/87- دیدار رئیس‏جمهوری و اعضاى هیئت دولت (دریافت متن کامل) • راوی ! ( شنبه 88/9/7 :: ساعت 8:39 صبح)

 • در شنیدن انتقادها سعهى صدر داشته باشید. یعنى واقعاً اگر انتقادى منصفانه است، با روى باز بپذیرید. حتّى من می‏خواهم به شما توصیه کنم که تخریبها را هم تحمل کنید.


   مقام معظم رهبری -2/6/87- دیدار رئیس‏جمهوری و اعضاى هیئت دولت (دریافت متن کامل: فرمت doc ، فرمت pdf) • راوی ! ( شنبه 88/9/7 :: ساعت 8:31 صبح)

 • در [...] سال آخر با روحیهى سال اول کار کنید. [...] فکر نکنید که امسال، سال آخر دولت است؛ نه. مثل کسى که پنج سال دیگر بناست کار بکند، کار بکنید؛ یعنى تصور کنید که این یک سال به اضافه‏ى چهار سال دیگر در ید مدیریت شماست. با این دید نگاه کنید و کار کنید و برنامهریزى کنید و اقدام کنید. این یک.

  دوم این که اولویت را به کارهایى بدهید که نیمهکاره مانده؛ شکوفایى این است. ما گفتیم نوآورى و شکوفایى. نوآورى به معناى هى پروژه‏ى جدید ایجاد کردن نیست. نوآورى یعنى نوآورى در فکر، در اندیشه، راههاى نو را پیدا کردن و آنها را به عنوان برنامه و راهنماى کار در اختیار دولت [...] قرار دادن؛ معناى نوآورى این است که شیوههاى نو را پیدا کنیم. بخشى از شکوفایى هم این است که کارهایى را که شما تا حالا کرده‏اید، بتواند طعم خودش را به کام مردم بنشاند. پس اولویت را به کارهایى بدهید که نیمهکاره مانده؛ چه آنهایى که در دولت شما شروع شده، چه آنهایى که در دولتهاى قبلى شروع شده. مهم این است که در همین دوره مردم طعم همهى خدمات شما را بچشند.

   

  مقام معظم رهبری -2/6/87- دیدار رئیس‏جمهوری و اعضاى هیئت دولت (دریافت متن کامل: فرمت doc ، فرمت pdf) • راوی ! ( شنبه 88/9/7 :: ساعت 8:10 صبح)

 • یک مسأله، مسأله‏ى اطلاعرسانى است که من بارها گفته‏ام. البته خوشبختانه حالا مى‏بینم گاهى در آستانه‏ى سفرها، اطلاع‏رسانیهاى خوبى انجام میگیرد؛ لیکن در عین حال کم است. گزارش باید واقعاً هنرمندانه باشد، نه به شکل گزارشهاى متعارف و عادى؛ [...] در بخشهاى مختلف، وزرا براى گزارش، برنامهسازى کنند. گزارش دادن کار آسانى نیست؛ کار بسیار مشکلى است که انسان بخواهد از عملکرد خود گزارشى بدهد که باور مردم و اذعان مردم را همراه داشته باشد. این کار هنرمندانه‏اى است و بایستى انجام شود.

   

  مقام معظم رهبری -2/6/87- دیدار رئیس‏جمهوری و اعضاى هیئت دولت (دریافت متن کامل: فرمت doc ، فرمت pdf) • راوی ! ( جمعه 88/9/6 :: ساعت 7:38 عصر)

 • تعامل با دو قوه‏ى دیگر هم یکى از این توصیه‏هاست. تعامل با مجلس و تعامل با قوه‏ى قضائیه، کار لازمى است؛ این را مطلقاً نباید ندیده گرفت. البته ممکن است در این راه تلخیها و مشکلاتى وجود داشته باشد؛ ولى باید تحمل کرد؛ بهتر است.

   

  مقام معظم رهبری -2/6/87- دیدار رئیس‏جمهوری و اعضاى هیئت دولت (دریافت متن کامل: فرمت doc ، فرمت pdf)